Vítejte na našem dvorku a v království rostlin.

Stránky manželů Reslových, kteří mají rádi přírodu, kytičky a vše s tím spojené. Jelikož v nášem domě i okolí je plno více či méně zajímavého rostlinstva, rádi se podělíme o svoje zkušenosti s jejich pěstováním. Samozřejmě produkujeme i přebytky, které raději vyměňujeme nežli prodáváme, případně jimi podporujeme další podobné nadšence. Seznam našich rostlin na požádání rádi zašleme mejlem. Pokud má někdo zájem vidět naši malou botanickou zahradu, je potřeba se na návštěvě domluvit předem. A protože bydlíme na vesnici, tak je naším životním doplňkem i chované zvířectvo a k tomu ještě včelky.

Protože bydlíme na vesnici, je tomu přizpůsobeno i společenstvo, které s námi sdílí prostory našeho domu a okolí. Samozřejmě máme i to pekáčové, ale i to pro krásu. Mimo klasické chovance se u nás dají vidět i tropičtí švábi, několik zajímavých druhů mravenců a jiného hmyzu. Dům hlídají dva pejsci viz výše a myší národ se snaží omezovat naše kočky. A mimo to je u nás k vidění ještě docela slušná sbírka brouků https://www.scarabaeidae.cz

Jsme každá jiná.?!

Novinky

Co je to?

23.12.2011 19:07

Kamarád přivezl z dovolené v Domonikánské republice zajímavou rostlinu. Samozřejmě vím, že je to Kalanchoe. Ale je jiná, nežli doposud znám. Hodně podobná je Kalanchoe daigremontiana, ale tahle má výrazně užší a souběžné listy. Na snímcích je vidět květ a list. Nejpodobněji vypadá Kalanchoe houghtonii, která má trochu jiný řapík, i když to může být způsobeno domácím pěstováním a mladou rostlinou. Pokud by měl někdo o rostlinu zájem, tak ji lze získat přímo u sběratele, kontakt zajistím nebo v letních měsících snad budu mít i já drobné rostlinky na listech. Hlavně přivítám každou informaci, která povede k jejímu určení.

Aktualizace seznamu sukulentů

23.11.2011 20:31

Od tohoto data je aktualizován seznam čeledi Euphorbiaceae. Ovšem pokud chcete vidět fotografie, musíte navštívit www.apocynaceae.cz kde je popis rostlin a obrázky z naší sbírky.

<< 15 | 16 | 17 | 18 | 19 >>