Vítejte na našem dvorku a v království rostlin.

Stránky manželů Reslových, kteří mají rádi přírodu, kytičky a vše s tím spojené. Jelikož v nášem domě i okolí je plno více či méně zajímavého rostlinstva, rádi se podělíme o svoje zkušenosti s jejich pěstováním. Samozřejmě produkujeme i přebytky, které raději vyměňujeme nežli prodáváme, případně jimi podporujeme další podobné nadšence. Seznam našich rostlin na požádání rádi zašleme mejlem. Pokud má někdo zájem vidět naši malou botanickou zahradu, je potřeba se na návštěvě domluvit předem. A protože bydlíme na vesnici, tak je naším životním doplňkem i chované zvířectvo a k tomu ještě včelky.

Protože bydlíme na vesnici, je tomu přizpůsobeno i společenstvo, které s námi sdílí prostory našeho domu a okolí. Samozřejmě máme i to pekáčové, ale i to pro krásu. Mimo klasické chovance se u nás dají vidět i tropičtí švábi, několik zajímavých druhů mravenců a jiného hmyzu. Dům hlídají dva pejsci viz výše a myší národ se snaží omezovat naše kočky. A mimo to je u nás k vidění ještě docela slušná sbírka brouků https://www.scarabaeidae.cz

Jsme každá jiná.?!

Novinky

Nový přírůstek

15.08.2011 18:40

Od 9.8. máme nový přírůstek ve zvěřinci. Jsou to překrásní zakrslí králíčci, kteří se jmenují hermelín modrooký. Sněhově bílý králík s modrýma očima je opravdu kouzelný tvoreček. V dospělosti váží pouhých 1,20 kg.

Čestná cena

21.07.2011 13:28

Na první výstavě, kterou jsem obeslal mimo jiné i kohoutem se slepicí vranohlávky stříbrokrké jsem za jmenovanou slepičku obdržel čestnou cenu. Ani králíci se v konkurenci umisťovali na předních místech. sameček aljašky dokonce skončil těsně za odměňovanými místy.

<< 15 | 16 | 17 | 18 | 19 >>