Vítejte na našem dvorku a v království rostlin.

Stránky manželů Reslových, kteří mají rádi přírodu, kytičky a vše s tím spojené. Jelikož v nášem domě i okolí je plno více či méně zajímavého rostlinstva, rádi se podělíme o svoje zkušenosti s jejich pěstováním. Samozřejmě produkujeme i přebytky, které raději vyměňujeme nežli prodáváme, případně jimi podporujeme další podobné nadšence. Seznam našich rostlin na požádání rádi zašleme mejlem. Pokud má někdo zájem vidět naši malou botanickou zahradu, je potřeba se na návštěvě domluvit předem. A protože bydlíme na vesnici, tak je naším životním doplňkem i chované zvířectvo a k tomu ještě včelky.

Protože bydlíme na vesnici, je tomu přizpůsobeno i společenstvo, které s námi sdílí prostory našeho domu a okolí. Samozřejmě máme i to pekáčové, ale i to pro krásu. Mimo klasické chovance se u nás dají vidět i tropičtí švábi, několik zajímavých druhů mravenců a jiného hmyzu. Dům hlídají dva pejsci viz výše a myší národ se snaží omezovat naše kočky. A mimo to je u nás k vidění ještě docela slušná sbírka brouků https://www.scarabaeidae.cz

Jsme každá jiná.?!

Novinky

Cuphea ignea

07.05.2010 12:03

Tato zatím opomíjená rostlina patří mezi trvalky, které svým zajímavým květem bezesporu dělají ozdobu každé sbírky. Nám se podařilo rostlinu zakoupit koncem dubna. Květ i rostlinu najdete v naší fotogalerii.

Cibulovka narcisová

16.02.2010 13:53

Bohužel i nás loni navštívila výše jmenovaná moucha. Jak dopadnou narcisy, to se dovíme až roztaje sníh. Ale větší část amarylisů, které jsme letnili už sovje tajemství vydala. Po žíru larev budeme některé druhy pracně zachraňovat. Snad pomáhá na podzim cibule na 2,5 hodiny namočit do vody teplé 43°C.

<< 15 | 16 | 17 | 18 | 19